Sondy mierzą wilgotność łuszczki na całej powierzchni

O inwestycjach w nowatorskie rozwiązania w zakresie suszenia fornirów z Grzegorzem Manikowskim, dyrektorem operacyjnym BZS ?Sklejka Multi? S.A. rozmawia Małgorzata Wnorowska.

Grzegorz Manikowski: To pierwsza w Polsce 6-półkowa suszarnia do fornirów marki Omeco. Ma długość 40 metrów i jest wyposażona w osiem sekcji suszących i dwie sekcje chłodzące.
Do tego jest wyjątkowa, bo ma niespotykany w innych europejskich zakładach amerykański system pomiaru wilgotności Eljot Bay, który zrewolucjonizował kontrolę wilgotności i jakości w naszym zakładzie.

Przemysł Drzewny: Na czym on polega?

Grzegorz Manikowski: Dotychczasowa kontrola wilgotności była ręczna, wyrywkowa i miejscowa. System oceny wilgotności składa się z licznych metalowych sond, które na wyjściu z suszarni automatycznie pobierają dane z całego arkusza. Wszystkie parametry są rejestrowane i na bieżąco prezentowane na kolorowym ekranie. Mamy wgląd do pełnej statystyki, dzięki czemu możemy lepiej planować produkcję, efektywniej zarządzać pracą całego zakładu. To bez wątpienia kolejny krok w kierunku cyfryzacji, rezygnacji z dokumentacji papierowej, jak i poprawy kontroli jakości naszych wyrobów.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 1/2019