Drema 2019 – wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA – najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce, a także największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. W dniach 10-13 września 2019 r. odbędzie się już trzydziesta piąta, jubileuszowa edycja targów DREMA!

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw dedykowanych branży obróbki drewna. Według danych VDMA-Auma 2018 targi DREMA znalazły się na piątym miejscu w rankingu znanych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai, stając się tym samym poważnym graczem w globalnej targowej elicie. Prestiż targów DREMA podkreśla również fakt, że znajdują się na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.W dniach 10-13 września 2019 r. w Poznaniu w ramach targów DREMA prezentowane będą technologie i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Uzupełnieniem będą maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna – powierzchnia pokazująca potencjał drzemiący w surowcu drzewnym. Targi DREMA, poza biznesowym charakterem, pełnią też liczne funkcje: edukacyjną, charytatywną i promocyjną. To wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga osoby zawodowo i hobbystycznie związane z obróbką drewna.

Rekord w 2018 r.

Edycja DREMA 2018 była rekordowa ? na 25 400 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 389 wystawców z 19 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 16 600 profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej.

– Poznańskie targi DREMA od lat dają okazję do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są również idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych branży obróbki drewna. Wystawcy światowego formatu chętnie chwalą się nowościami i innowacyjnymi osiągnięciami z sektora drzewnego i meblarskiego. Cieszę się, że Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są wymieniane razem z najważniejszymi wystawami branży drzewnej i meblarskiej na świecie. Uczestnictwo w nich daje z jednej strony znakomitą możliwość zaprezentowania nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań, z drugiej zaś pozwala zapoznać się z szeroką ofertą firm z branży i aktualnymi trendami – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Wydarzenia towarzyszące

Tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA towarzyszyć będą Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Te trzy eventy odbędą się w terminie 10-13 września 2019 r. w Poznaniu. Połączenie załóg i wspólna promocja wydarzeń pozwolą na organizację ekspozycji targowej na miarę oczekiwań rynku oraz kompleksowe zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli).